Kdo jsme...

Dolů

Martin Týmlhousle – působí jako koncertní mistr (1. houslista) Jihočeské filharmonie, umělecký vedoucí Budvicense, člen komorního souboru Collegium 1066m.n.m.

Markéta Týmlováklavír – vyučuje hru na klavír na českobudějovické konzervatoři a ZUŠ Piaristické nám., členka Budvicense a členka pěveckého sboru Sv. Vojtěcha.

Lenka Týmlovácello – působí jako violoncellistka Jihočeské filharmonie, členka Budvicense, soukromě vyučuje violoncello.

…jako klasičtí hudebníci…

Komorní soubor Budvicense byl založen v roce 2006, v době, kdy Lenka, Markéta a Martin Týmlovi studovali na pražské Akademii Múzických Umění. Významného úspěchu dosáhl na soutěži pro komorní soubory vypsané v rámci mezinárodních mistrovských kurzů Sommerakademie Prag-Wien-Budapest, kdy zvítězil v jedné z kategorií soutěže. Od té doby soubor pravidelně vystupuje na koncertních pódiích v České republice i v zahraničí. V roce 2017 absolvovalo Budvicense čtrnáctidenní koncertní turné v Číně.

Kromě společných koncertů v rámci komorního souboru vystupují jednotliví členové i sólově. Spolupracovali s řadou orchestrů včetně Jihočeské filharmonie, Plzeňské filharmonie, Státní filharmonie Košice, Filharmonie Hradec Králové a Pražského komorního orchestru. Jako sólisté či komorní hráči koncertovali na českých i zahraničních pódiích, například v Lipsku, Drážďanech, Vídni, Badenu, Reichenau, Kaunasu, Záhřebu nebo Pasově.

…jako muzikanti, co zahrají všechno…

Nehrajeme jen klasiku. Pro Váš svatební den, či jinou událost, zahrajeme cokoli od Louise Armstronga třeba po Metallicu…

…kolik nás chcete?…

Pro Váš event můžeme být dva, tři nebo i čtyři v různých nástrojových kombinacích (smyčcové nástroje s klavírem či zpěvem)